Jak se zrodil Chytrý skleník?

Nápad
Na začátku byli dva vysokoškoláci, kteří seděli jednoho letního dne v parku, dostali zajímavý nápad a začali si pokládat otázky. Nešlo by nějak zjednodušit pěstování čerstvé domácí zeleniny? Jak v tom podpořit ostatní? Není nějaký způsob, jak se tomu věnovat i v dnešní uspěchané době? A tak se zrodil Chytrý skleník.
21. 7. 2019
Prototyp
Nízké zdroje a omezené možnosti zastínila odhodlanost a nadšení. Vzali jsme tužku, papír a začali si kreslit. Již za několik týdnů usilovné práce jsme proměnili první skleník na Chytrý. V tu dobu bylo spoustu práce ještě před námi, ale intuice nám radila pokračovat.
12. 9. 2019
První zákazník
Chytrý skleník jsme zatím ukázali pouze našim kamarádům a známým. Postupně jsme ale sebrali odvahu a na web jsme umístili nabídku testovacího vzorku pro širokou veřejnost. Na první odeslanou objednávku nelze nikdy zapomenout.
12. 4. 2020
Založení společnosti
Zkušební zákazníci nám dodali mnoho rad a podpory. Odhodlání jsme získali i během mnoha obchodních schůzek, při kterých jsme zavítali snad do každého koutu naší krásné vlasti. Když jsme s mým tehdejším kolegou seděli u podpisu společenské smlouvy, už nebylo cesty zpět.
13. 8. 2020
Certifikace
Vycházející společnost vstupovala do nadcházejícího roku s cílem absolvovat úspěšné certifikační zkoušky a zahájit první ostré prodeje. To se nám podařilo a do konce roku získal Chytrý skleník desítky spokojených zákazníků.
26. 2. 2021
Publicita
Naším cílem nebylo pouze uvést vlastní produkt na trh, ale zejména podpořit širokou veřejnost v udržitelném pěstování čerstvé a domácí zeleniny. Šířit osvětu o potenciálu chytrého pěstování se nám dařilo díky mnoha novinovým článkům a účasti v televizním vysílání.
7. 4. 2021
Vývoj technologie
Veškerý vývoj Chytrého skleníku jsme dosáhli bez pomoci ze strany investora. V tomto zlomovém roce se nám ale podařilo získat významnou finanční podporu na další vývoj v oblasti hydroponie a tepelných čerpadel. Připravované novinky budou dostupné i pro všechny stávající zákazníky.
20. 12. 2022
Nové výzvy
S naší technologií přispíváme k řešení mnoha výzev dnešní doby. Budujeme Komunitní skleníky s chytrou technologií pro podporu pěstování ve městech. Ve firmách měníme bioodpad na čerstvou a chutnou zeleninu s úctou k životnímu prostředí.
1. 3. 2023