Jak se zrodil Chytrý skleník?

Nápad
Na začátku byli dva vysokoškoláci, kteří seděli jednoho letního dne v parku, dostali zajímavý nápad a začali si pokládat otázky. Nešlo by nějak zjednodušit pěstování čerstvé domácí zeleniny? Jak v tom podpořit ostatní? Není nějaký způsob, jak se tomu věnovat i v dnešní uspěchané době? A tak se zrodil Chytrý skleník.
21. 7. 2019
Prototyp
Nízké zdroje a omezené možnosti zastínila odhodlanost a nadšení. Vzali jsme tužku, papír a začali si kreslit. Již za několik týdnů usilovné práce jsme proměnili první skleník na Chytrý. V tu dobu bylo spoustu práce ještě před námi, ale intuice nám radila pokračovat.
12. 9. 2019
První zákazník
Chytrý skleník jsme zatím ukázali pouze našim kamarádům a známým. Postupně jsme ale sebrali odvahu a na web jsme umístili nabídku testovacího vzorku pro širokou veřejnost. Na první odeslanou objednávku nelze nikdy zapomenout.
12. 4. 2020
Založení společnosti
Zkušební zákazníci nám dodali mnoho rad a podpory. Odhodlání jsme získali i během mnoha obchodních schůzek, při kterých jsme zavítali snad do každého koutu naší krásné vlasti. Když jsme s mým tehdejším kolegou seděli u podpisu společenské smlouvy, už nebylo cesty zpět.
13. 8. 2020
Certifikace
Vycházející společnost vstupovala do nadcházejícího roku s cílem absolvovat úspěšné certifikační zkoušky a zahájit první ostré prodeje. To se nám podařilo a do konce roku získal Chytrý skleník desítky spokojených zákazníků.
26. 2. 2021
Publicita
Naším cílem nebylo pouze uvést vlastní produkt na trh, ale zejména podpořit širokou veřejnost v udržitelném pěstování čerstvé a domácí zeleniny. Šířit osvětu o potenciálu chytrého pěstování se nám dařilo díky mnoha novinovým článkům a účasti v televizním vysílání.
7. 4. 2021
Vývoj technologie
Veškerý vývoj Chytrého skleníku jsme dosáhli bez pomoci ze strany investora. V tomto zlomovém roce se nám ale podařilo získat významnou finanční podporu na další vývoj v oblasti hydroponie a tepelných čerpadel. Připravované novinky budou dostupné i pro všechny stávající zákazníky.
20. 12. 2022
Chytrý skleník pro města
Chytrý skleník vznikl, abychom s ním podpořili širokou veřejnost v pěstování čerstvé a lokální zeleniny. Lidé z měst mnoho příležitostí k pěstování nemají, proto jsme se rozhodli jim pomoci. Vyhrnuli jsme si rukávy, našli vhodnou lokalitu a během 4 měsíců od prvotního nápadu jsme otevírali pilotní Chytrý skleník pro města. Zkušební provoz se ukázal jako velice úspěšný, a navíc jsme našli i způsob, jak se hravě vypořádat s papírováním.
1. 3. 2023
Chytré tržiště

Kolem Chytrého skleníku pro města projde mnoho návštěvníků, ale pro každého zde místo není. Někteří si na zdravé zelenině chtějí pochutnat, ale vlastní záhonek nechtějí. Rozhodli jsme se vyhradit část skleníku pro Chytré tržiště, kde si může i náhodný kolemjdoucí vybrat svou oblíbenou zeleninu, zaplatit za ni jednoduše pomocí QR platby a odnést si ji i s hydroponickým košíčkem domů, kde zůstává čerstvá i několik dalších týdnů.

2. 6. 2023
Hydroponie pro všechny

Hydroponické pěstování představuje velice čistý a efektivní způsob, jak pěstovat čerstvou a zdravou zeleninu bez používání zbytečné chemie. Výrobci ale zaměřují svůj vývoj zejména na průmyslové haly a nabízí řešení, která v rodinném skleníku nedávají ekonomický smysl. Rozhodli jsme se to změnit a vyvinuli jsme unikátní systém, díky kterému můžete pěstovat hydroponicky i na své zahrádce.

31. 7. 2023
Vylepšený ohřev

Když jsme s celoročním pěstováním začínali, energie byly mnohem dostupnější. Protože jsme chtěli odlehčit nejen peněžence, ale i přírodě, naučili jsme Chytrý skleník využívat energii ze slunečních paprsků. Když ani Slunce nestačí, koncentrujeme teplo kolem rostlin, nikoliv do celého prostoru skleníku. Do konce listopadu nebylo v našem testovacím skleníku přitápění vůbec potřeba, následně vystačil ohřívač s třetinovým výkonem.

11. 10. 2023
Nové zázemí

Abychom zachovali naše produkty dostupné, vzdali jsme se vlastního pohodlí. Pracovali jsme často z domova a nebo využívali provizorní kancelářské prostory. Protože nám ale tuto snahu naši úžasní zákazníci vrací, přestěhovali jsme se hned z kraje roku do překrásných prostor Impact Hub v Brně. Díky tomu bude moci i náš tým vyrůstat jako úroda v našich Chytrých sklenících.

2. 1. 2024