Na začátku byli dva vysokoškoláci, kteří seděli jednoho letního dne v parku, dostali zajímavý nápad a začali si pokládat otázky. Nešlo by nějak zjednodušit pěstování čerstvé domácí zeleniny? Jak v tom podpořit ostatní? Není nějaký způsob, jak se tomu věnovat i v dnešní uspěchané době? A tak se zrodil Chytrý skleník.

Nyní už téměř 3 roky pracujeme na nové technologii, která šetří pěstiteli čas, snižuje náklady a zvyšuje úrodu. Naše řešení přináší výrazné prodloužení vegetační doby za nízkých nákladů, bojuje proti suchu nejen využitím dešťové vody a vytváří ideální podmínky pro růst rostlin. Za velkou inovaci považujeme i možnost detekce nemoci rostliny podle fotografie zasaženého listu.

Naší misí je podpora ostatních v myšlence udržitelnosti a pěstování čerstvých lokálních potravin bez použití zbytečné chemie. Velmi blízká je nám i otázka ekologie, a proto jsme moc rádi, že díky našemu vybavení může skleník fungovat pouze na dešťovku, a šetří tím pitnou vodou. Zelenina z něj nemusí být převážena přes půl planety a nevznikají tedy zbytečné emise. Další nespornou výhodou je ochrana přírody před plastovými obaly, do kterých je zelenina balena téměř ve všech supermarketech.

U nás v Sensorii věříme v osobní přístup, přátelskou atmosféru a kvalitu služeb. Budeme proto moc rádi, když náš projekt podpoříte a stanete se Chytrým pěstitelem i Vy.