[Nové] Čerstvá zelenina po celý rok, úsporně a skoro bez práce? Pro chytrý skleník je to hračka.
Chtěli byste si pěstovat vlastní zeleninu, ale nemáte čas ani energii? Mohl by to vyřešit chytrý a téměř samoobslužný skleník, který vyvíjí brněnský vědec David Bažout. Jeho inovace dokáže proměnit i desítky let starou skleněnou boudičku v téměř samoobslužnou továrnu na zeleninu.
[Nové] Pěstovat si svoji zeleninu celoročně? Jde to!
Důvody k využití Chytrého skleníku bývají rozmanité. Někomu se líbí moderní technologie a chce je vnést do své zahrádky. Někdo jiný je zase časově zaneprázdněný a bez chytré výbavy by si pěstování nemohl dovolit. Řada lidí zase ocení možnost celoročního pěstování zdravé zeleniny bez zbytečné chemie.
[Nové] Klasický skleník povýšil na chytrý trend
Nápady na nové projekty, které lze přetvořit ve společensky prospěšné podnikání, mohou přijít za jakékoliv situace. Někdy k tomu stačí vzpomínka a inspirace z dětství a myšlenka na skvělý projekt je na světě! Stejně tak to měl i David Bažout, zakladatel startupu Sensorie, který se zabývá výstavbou Chytrých skleníků.
Vypěstovat si úrodu bez půdy. Řešení, které to umožní, chce startup Sensorie nabídnout už na podzim
Na začátku byli dva vysokoškoláci, kteří dumali nad tím, jak zjednodušit pěstování čerstvé domácí zeleniny. O čtyři roky později David Bažout se svým startupem nabízí nejen chytrý skleník, kde se i ve zdejších podmínkách dá pěstovat úroda od března do Vánoc, ale brzy přijde i s vlastním hydroponickým řešením.
Chytré skleníky z Brna usnadňují domácí pěstování ovoce a zeleniny
Klasické skleníky u domů mění David Bažout z Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně na chytré. Skleník od firmy Sensorie už má po celém Česku téměř stovka zahrádkářů a tým okolo Davida Bažouta brzo rozšíří stávající chytrou výbavu o unikátní hydroponický systém.
Chytrá česká řešení pro celoroční domácí sklizeň zeleniny
Inspirován příběhem svého tatínka se rozhodl vytvořit systém, který domácí pěstování zeleniny a ovoce značně usnadní. Chytrý skleník od Sensorie už má po celém Česku téměř stovka zahrádkářů a tým okolo Davida Bažouta brzo rozšíří stávající chytrou výbavu o unikátní hydroponický systém.
Podzimní díl série Startupů na mušce je zaměřen na originální nadějné projekty z Jihomoravského kraje.
Chytrá výbava od společnosti Sensorie umožňuje proměnit téměř libovolný skleník na celoroční zdroj čerstvé a domácí zeleniny. Klíčem k úspěchu je algoritmus, který ve skleníku udržuje optimální podmínky pro růst rostlin.
Pěstování ve skleníku pro všechny nabízí Komunitní skleník od Sensorie
Chtěli byste si pěstovat bylinky, ovoce nebo zeleninu jenže na to nemáte prostor, protože nevlastníte zahradu? Můžete si pronajmout místo v Komunitním skleníku, který se o vaši úrodu díky chytré výbavě dokonce sám postará, když budete v práci nebo na dovolené.
Sensorie chce udělat z pěstování zeleniny doma normu. Nabízí chytrá řešení pro celoroční sklizeň
Klasické skleníky u domů mění David Bažout z FIT VUT na chytré. Chytrý skleník od Sensorie už má po celém Česku téměř stovka zahrádkářů a tým okolo Davida Bažouta brzo rozšíří stávající chytrou výbavu o unikátní hydroponický systém.
Video: Chytré skleníky představují budoucnost pěstování
Zásluhou Chytrého skleníku je pěstování čerstvé a domácí zeleniny opravdu úplně pro každého. Naše chytré vybavení vám ušetří čas, sníží náklady a zajistí bohatou úrodu po celý rok. Pěstovat můžete z pohodlí domova, nebo třeba z dovolené.
Rubrika #starter s tématem Komu se zelení - Chytrý skleník pro každého.
Michael Durčák o projektech, které mají potenciál měnit naši péči o krajinu a zemědělství. Dva vysokoškoláci se jednoho dne v parku rozhodli, že by rádi zjednodušili pěstování čerstvé domácí zeleniny. A tak vznikla v roce 2019 společnost Sensorie.
Chytré skleníky přinášejí budoucnost pěstování
Chytrý skleník. Sensorie. Možná, že jste se s těmito poslední dobou čím dál více rozebíranými pojmy již setkali. Může se ale stát, že mnozí z vás nemají tušení, o čem tu vlastně mluvíme. Pojďme si tedy tuto novinku na trhu představit podrobněji.
Unikátní chytrý skleník sám nachystá ideální podmínky pro pěstování
Chytré technologie pronikají do všech možných oblastí lidského života. Dva studenti Vysokého učení technického v Brně stojí za novinkou v podobě chytrého skleníku, který si sám dokáže nachystat ideální podmínky pro pěstování.
Sensorie promění každý skleník na chytrý. V budoucnu upozorní i na onemocnění rostlin
Proměnit i starý skleník na zahradě u domu na chytrý umožňují produkty od startupu Sensorie. Díky senzorům a speciálnímu softwaru může zahradník prostřednictvím aplikace ovládat na dálku zavlažování či větrání.
Studenti vymysleli chytré skleníky. V nich vám už nic neuvadne
Pohodové pěstování dobrot! Dva kluci vymysleli, jak pomoct třeba okurce, aby byla zelená a čerstvá. Kroutit se bude tak, jak se každá správná okurka má kroutit.
Chytrý skleník: Vylepšený skleník pro celoroční pěstování
Nevýhodou skleníků je to, že se v nich rychleji šíří škůdci a choroby, než při venkovním pěstování. A právě toto je místo, které vyplňuje Chytrý skleník. Vymysleli jej studenti z Vysokého učení technického.
JICfluencer David: Chytrý pěstitel
Na začátku byli dva vysokoškoláci. Seděli tehdy jednoho letního dne v parku a řeč přišla na poměrně banální věc – pěstování zeleniny ve skleníku. A protože to byli studenti VUT, jejich myšlenky nabraly směr k technologiím.
Trápí vás choroby rostlin? Nemoc zjistíte na webu i pomocí aplikace
Je jaro a už se sází alespoň do skleníků. Pro každého zahrádkáře je nejhorší, když zjistí, že je jeho úroda ohrožená některou z chorob rostlin. Abyste mohli včas adekvátně zasáhnout, pomohou vám chytré aplikace, které umí nemoci rozeznat.
Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu
Studenti z Brna přišli na nový způsob, jak lidi nadchnout pro pěstování zeleniny. Vynalezli totiž chytrý skleník, který dokáže vypočítat a zajistit ideální podmínky pro pěstování rostlin, předcházet jejich nemocem a prodloužit jejich vegetativní období.
Chytrý skleník šetří vodu a umožní sbírat zeleninu až do Vánoc
Technologie jsou nedílnou součástí našich životů. Už jsme si zvykli na chytré telefony, náramky nebo celé domácnosti. Nyní dva studenti Vysokého učení technického v Brně přišli s chytrým skleníkem. A prodloužili sběr úrody až do Vánoc.
Rajčata zalijí z mobilu. Studenti z brněnské techniky vymysleli chytrý skleník
Pár tahů prsty po obrazovce mobilu, a rajčata jsou úspěšně vypěstovaná. Takový husarský kousek se lidem může podařit díky takzvanému chytrému skleníku. Vymyslela jej dvojice studentů z brněnského Vysokého učení technického.
Chytrý skleník studentů FIT šetří vodu a prodlužuje úrodu až do Vánoc
Nejen motyčka a nůžky - zahradničit se dá i prostřednictvím mobilu, počítače či tabletu. Chytrý skleník, který vymysleli studenti FIT David Bažout a Daniel Kolínek, se dá ovládat na dálku, prodlouží sběr úrody až do Vánoc a šetří přitom vodu.
Pořiďte si k chytré domácnosti i chytrý skleník. Studenti brněnského VUT vám poradí!
Chytré technologie jsou nedílnou součástí našich životů již několik let. Už jsme si zvykli na chytré telefony, náramky nebo domácnosti. Nyní ale dva studenti Vysokého učení technického v Brně přišli s Chytrým skleníkem!
Ukázkový chytrý skleník pomáhá s pěstováním v Otevřené zahradě
Chytré technologie nám usnadňují náš každodenní život už několik let. Nově nám ale mohou pomáhat třeba i s péčí o zahradu! My v Otevřené zahradě se od letošního jara pyšníme chytrým skleníkem Sensorie, který se sám stará o rostliny pěstované uvnitř.
Studenti brněnského VUT stojí za zrodem unikátního chytrého skleníku
Dva studenti Vysokého učení technického v Brně přišli s Chytrým skleníkem! V čem se liší od obyčejného skleníku a jaké výhody přináší? Pojďme se na to společně podívat.
Pořiďte si k chytré domácnosti i chytrý skleník. Studenti brněnského VUT vám poradí!
Jádrem chytrého skleníku je řídicí jednotka. Do ní jsou zapojeny senzory teploty a vlhkosti vzduchu, vlhkosti půdy a další pomocná zařízení. Řídicí jednotka je připojena k Wi-Fi, díky které získává uživatel vzdálený přístup odkudkoliv na světě.
Skleník plný chytré technologie vymysleli studenti brněnského VUT
Základem pro bohatou úrodu je bezesporu poskytnutí ideálních podmínek pro růst. Jak si s tím ale poradit? Vybrat ty správné komponenty a sestavit z nich fungující celek může být oříšek. Chytrý skleník naštěstí tyto problémy vyřeší místo uživatele.