Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Studenti z Brna přišli na nový způsob, jak lidi nadchnout pro pěstování zeleniny. Vynalezli totiž chytrý skleník, který dokáže vypočítat a zajistit ideální podmínky pro pěstování rostlin, předcházet jejich nemocem a prodloužit jejich vegetativní období.

Chytrý skleník šetří vodu a umožní sbírat zeleninu až do Vánoc

Technologie jsou nedílnou součástí našich životů. Už jsme si zvykli na chytré telefony, náramky nebo celé domácnosti. Nyní dva studenti Vysokého učení technického v Brně přišli s chytrým skleníkem. A prodloužili sběr úrody až do Vánoc.

Rajčata zalijí z mobilu. Studenti z brněnské techniky vymysleli chytrý skleník

Pár tahů prsty po obrazovce mobilu, a rajčata jsou úspěšně vypěstovaná. Takový husarský kousek se lidem může podařit díky takzvanému chytrému skleníku. Vymyslela jej dvojice studentů z brněnského Vysokého učení technického.

Chytrý skleník studentů FIT šetří vodu a prodlužuje úrodu až do Vánoc

Nejen motyčka a nůžky - zahradničit se dá i prostřednictvím mobilu, počítače či tabletu. Chytrý skleník, který vymysleli studenti FIT David Bažout a Daniel Kolínek, se dá ovládat na dálku, prodlouží sběr úrody až do Vánoc a šetří přitom vodu.

Pořiďte si k chytré domácnosti i chytrý skleník. Studenti brněnského VUT vám poradí!

Chytré technologie jsou nedílnou součástí našich životů již několik let. Už jsme si zvykli na chytré telefony, náramky nebo domácnosti. Nyní ale dva studenti Vysokého učení technického v Brně přišli s Chytrým skleníkem!

Ukázkový chytrý skleník pomáhá s pěstováním v Otevřené zahradě

Chytré technologie nám usnadňují náš každodenní život už několik let. Nově nám ale mohou pomáhat třeba i s péčí o zahradu! My v Otevřené zahradě se od letošního jara pyšníme chytrým skleníkem Sensorie, který se sám stará o rostliny pěstované uvnitř.

Studenti brněnského VUT stojí za zrodem unikátního chytrého skleníku

Dva studenti Vysokého učení technického v Brně přišli s Chytrým skleníkem! V čem se liší od obyčejného skleníku a jaké výhody přináší? Pojďme se na to společně podívat.

Pořiďte si k chytré domácnosti i chytrý skleník. Studenti brněnského VUT vám poradí!

Jádrem chytrého skleníku je řídicí jednotka. Do ní jsou zapojeny senzory teploty a vlhkosti vzduchu, vlhkosti půdy a další pomocná zařízení. Řídicí jednotka je připojena k Wi-Fi, díky které získává uživatel vzdálený přístup odkudkoliv na světě.

Skleník plný chytré technologie vymysleli studenti brněnského VUT

Základem pro bohatou úrodu je bezesporu poskytnutí ideálních podmínek pro růst. Jak si s tím ale poradit? Vybrat ty správné komponenty a sestavit z nich fungující celek může být oříšek. Chytrý skleník naštěstí tyto problémy vyřeší místo uživatele.

Unikátní chytrý skleník sám nachystá ideální podmínky pro pěstování

Chytré technologie pronikají do všech možných oblastí lidského života. Dva studenti Vysokého učení technického v Brně stojí za novinkou v podobě chytrého skleníku, který si sám dokáže nachystat ideální podmínky pro pěstování.