Co nového umí Chytrý skleník?

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Podzim je v Chytrém skleníku jedno z nejkrásnějších období roku. Mezitím, co se zahrada pomalu ukládá k zimnímu spánku a ve sklenících odolávají mrazům poslední plody, v Chytrém skleníku to nejlepší teprve začíná. V posledních měsících jsme totiž pro nové i stávající zákazníky připravili řadu novinek, které bychom vám nyní rádi představili.

Podzim patří k nejkrásnějšímu období roku v Chytrém skleníku. 🍁

Největší novinkou podzimní sezóny je bezesporu unikátní hydroponický systém Chytrého skleníku. Hydroponické pěstování představuje velice čistý a efektivní způsob, jak pěstovat čerstvou a zdravou zeleninu bez používání zbytečné chemie. V průmyslových sklenících jde o běžnou záležitost, ale rodinné systémy naráží na příliš drahé a komplikované senzory nezbytné pro úpravu živného roztoku.

Hydroponie je velmi čistý a efektivní způsob pěstování. 💧

Chytrý skleník ukrývá unikátní algoritmus, který umí tyto senzory nahradit a zpřístupnit tím tuto moderní metodu pěstování širší veřejnosti. Hydroponický systém Chytrého skleníku je přitom určený i pro úplného začátečníka, v zásadě stačí jednou za několik týdnů doplnit dávkovač podle přiloženého návodu. 

 S hydroponií přichází i podzimní verze webové aplikace, která umí nově ovládat i oběhové čerpadlo, dávkovač a vzduchování. Určitě se ale nejedná o žádnou raketovou vědu. Pěstitel si pouze vybírá cílové podmínky a chytrá výbava se o zbytek postará sama. A když si ani v tomto nevíte rady, pro začátek vám poslouží nastavení přímo od nás z výroby. O webové aplikaci si můžete více přečíst zde.

Webová aplikace je nedílnou součástí Chytrého skleníku.

V obyčejných sklenících nás v tomto období často trápí i výskyt plísní. Tomu dokáže Chytrý skleník předcházet řízením nejen teploty, ale i vlhkosti vzduchu. Elektrické otevírače oken mají díky nové verzi aplikace menší spotřebu a lepší výsledky. Rozdíl poznají zejména zákazníci s větším počtem oken, kterých může být od letošního roku až osm

 Určitě si vzpomenete na nelichotivý nárůst v cenách energií v minulém roce. Rozhodli jsme se postavit této výzvě čelem a najít způsob, jak s teplem ve skleníku lépe pracovat. Pomocí hydroponických ramen umíme ukládat energii slunečních paprsků a vyhřívat s ní skleník během chladných nocí. Nad ránem díky tomu v zateplených sklenících bývá třeba i o 7 °C tepleji než venku, a to už je opravdu znát.

Podzimní verze webové aplikace umí nově ovládat i oběhové čerpadlo, dávkovač a vzduchování.

Na závěr bych rád zmínil, jak moc si vážíme přízně ze strany široké veřejnosti. I to nás neustále motivuje dělat Chytrý skleník lepším. V následujících měsících se chystáme na inteligentní řízení světel, což můžete ocenit při zimním pěstování listové zeleniny nebo během předpěstování v průběhu jara. Brzo doplníme i jazykovou podporu pro angličtinu nebo usnadníme první spuštění. A jak bývá naším zvykem, veškeré aktualizace dostanou bezplatně i naši stávající zákazníci. Z celého srdce vám přejeme bohatou podzimní úrodu. ❤️