Vydejte se do různých zahrad po celé ČR

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Prázdniny jsou v plném proudu a s tím také výlety do různých koutů České republiky. Co se letos vydat sbírat inspiraci do různých zahrad a skleníků? Přinášíme Vám několik tipů na místa, která stojí za to navštívit.

Botanická zahrada Praha nabízí svým návštěvníkům k prohlídce necelých 30 ha. Je možné zde navštívit skleník Fata Morgata, kde můžete mimo různých rostlin vidět až 6ti metrový vodopád.

Botanická zahrada Liberec je nejstarší botanickou zahradou v České republice. Skládá se z 9 pavilonů, které zahrnují 14 botanických témat. Venkovní expozici dominuje rozsáhlé alpinium neboli miniaturizovaná skalnatá horská krajina.

V Brně lze navštívit botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Ta obsahuje 6 různých skleníků a rozsáhlou venkovní expozici. V Brně se také nachází Otevřená zahrada, se kterou spolupracujeme a kde můžete vidět i náš chytrý skleník.

Chtěli byste přidat i prohlídku zámku, vydejte se do Lednice. Zde se kromě krásného zámku nachází také rozsáhlý skleník a park skládající se z francouzské a anglické zahrady.

Posledním tipem je Květná zahrada v Kroměříži, která patří mezi celosvětově nejvýznamnější zahradní díla a je zapsána na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme Vám příjemně strávené léto plné zážitků.

Květná zahrada Kroměříž