Bezpapírová kancelář, carsharing

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Už je to nějakou dobu, co je trendem ekologie. Chovat se ekologicky je důležité nejen v domácnostech, ale i ve firmách, kde je obrovská kumulace lidí denně. I my se snažíme svým malým podílem přispět na zachování naší krásné planety i pro další generace.

To, že u nás ve firmě třídíme odpad, tu nebudu ani rozepisovat, protože si myslím, že třídit odpad v dnešní době je tak samozřejmé, jako si každé ráno vyčistit zuby. Snažíme se tedy rozvíjet a věnovat se tomu, aby naše kancelář byla co nejvíce bezpapírová.

Je až zarážející, že během průzkumů bylo zjištěto, že až 45% tištěného materiálu ve firmách skončí ještě ten samý den v odpadkovém koši. Při pomyšlení na naše lesy mě toto plýtvání opravdu zabolelo. Snažíme se tisknout co nejméně, v kanceláři Sensorie s.r.o. si netiskneme vlastně nic, vše si předáváme online. I faktury pro naše zákazníky zasíláme pomocí elektronické komunikace.

I firma s méně jak 50 zaměstnanci může při menší spotřebě papíru ročně zachránit až 16 stromů. 🙂

Už jsme si tu řekli, že papír u nás není zrovna na prvním místě, pojďme ale dál. Mnozí z vás ví, že vám rádi přijdeme naši chytrou výbavu namontovat do skleníku sami. K tomu ale logicky potřebujeme auto, kterým se za vámi dostaneme. Nepřišlo nám úplně důležité auto vlastnit, už jen z toho důvodu, že sídlíme v Brně, a chceme tomuto krásnému městu alespoň trochu odlehčit od přeplněnosti silnic a smogu. Když už se tedy za vámi vydáme autem, půjčujeme si ho. Díky sdílení auta s jinými řidiči uvolňujeme už tak dost ucpané město a silnice. Navíc si půjčujeme vozy, které jsou výhradně s nízkými emisemi. A jako bonus si auto vždy půjčíme z pohodlí domova, bez jakéhokoliv papírování. A to se prostě vyplatí.