Co jsme letos dělali?

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Rok 2020 je často nazýván jako špatný rok. Avšak pro nás byl plný novinek a dobrých zpráv. Co se nám tedy tento rok zadařilo?

V únoru jsme přeměnili náš prototyp chytrého skleníku v produkt použitelný širokou veřejností. Následující měsíc jsme vyrobili pár dalších kusů a zahájili testovací provoz. V dubnu byla naše jednotka nainstalována do předváděcího skleníku v centru Brna. Zkoumali jsme vliv rozprašovací hadice na podmínky ve skleníku a také ochranu před mrazem pomocí vytápění skleníku. Také jsme využili čerpadlo k čerpání dešťové vody a společně s nasazením senzorů jsme tím zamezili zbytečnému plýtvání vodou.

V srpnu jsme založili s.r.o. a stali se tak oficiálně společností. Též se nám podařilo pomocí řízených podmínek ve skleníku výrazně oddálit vznik plísní na rostlinách. V září jsme představili vylepšený detektor nemocí, který pomáhá s diagnózou a léčbou rostlin. Později jsme přidali i možnost zasílání dotazů kvalifikovaným odborníkům.

V listopadu jsme založili vlastní e-shop a začali se připravovat na první ostrou sezónu, která začne již v novém roce 2021. Chtěli byste také vstoupit do nového roku a pěstovat v chytrém skleníku? První kusy pro příští rok jsou již ve výrobě a brzy budou dostupné skladem! Pro více informací sledujte náš web.

Celkově hodnotíme rok 2020 palcem nahoru!