Dva roky od expedice první objednávky

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Dnešní den představuje pro Chytrý skleník velice důležitý milník. Je to přesně dva roky od chvíle, kdy jsme odbavili úplně první objednávku chytré výbavy. Využijme této příležitosti k tomu, abychom si připomněli, jak se netradiční nápad proměnil ve skutečnost.

Všechno to začalo jedním nenápadným letním dnem v červenci roku 2019. S mým tehdejším spolužákem jsme seděli na lavičce v Denisových sadech. Oba jsme znali pěstování čerstvé domácí zeleniny už odmalička. Můj táta byl vždycky časově zaneprázdněný a hledal způsoby, jak si pěstování ve skleníku usnadnit. Zkoušel si doma vyrobit automatické zavlažování, a když přišly mrazíky, skleník ohříval starým přímotopem.

“Nešlo by to ale v dnešní době vyřešit o něco lépe a bez složitých experimentů?” napadlo nás. A ještě ten den jsme se rozhodli, že postavíme Chytrý skleník. Bylo to období tvrdé práce od časného rána až do hluboké noci. První Chytrý skleník se ale na konci téhož léta začal probouzet k životu. Po překonání mnoha porodních bolestí jsme se začátkem roku 2020 rozhodli, že jsme připraveni na zkušební provoz u reálných uživatelů. Připravili jsme několik vzorků a první z nich jsme odeslali před dvěma roky přesně v tento den.

Byl to jeden z nesmírně důležitých kroků směrem k tomu, abychom vytvořili produkt, který bude opravdu přínosný a nabídne široké veřejnosti dostupnou možnost, jak si celoročně a bezstarostně pěstovat čerstvou a domácí zeleninu. Nebojte se investovat do svého zdraví a připojte se k nám i Vy. 🙂

První experimenty s automatickým rozpoznáváním nemoci.