Investice do zdraví

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Častokrát kolem sebe slýcháme o tom, že bychom měli investovat do nemovitostí, drahých kovů, nebo třeba do kryptoměn. Životní štěstí ale neodpovídá pouze velikosti majetku, a někdy zapomínáme na to nejdůležitější – zdraví sebe a svých blízkých. Rád bych vám tedy na názorném příkladu ukázal, proč je Chytrý skleník pro investici do zdraví skvělou volbou.

Představte si úplně běžnou čtyřčlennou rodinu žijící v rodinném domku se zahrádkou. Kolik zeleniny mohou v průběhu roku spotřebovat, a za jak dlouho se jim může investice do Chytrého skleníku vrátit? Mezi nejoblíbenější plodiny českých zahrádek patří hlavně rajčata, okurky a papriky. Pokud se budeme držet při zemi, jejich týdenní spotřeba může představovat 2 kg rajčat, 1 kg paprik, a k tomu 3 ks okurek.

Rodina nechce za zeleninu příliš mnoho utrácet, a proto nakupuje hlavně ve velkých nákupních centrech, a to spíše levnější produkty, které nedosahují dobré kvality. I přes snahu ušetřit vycházejí jejich roční náklady okolo 16 tisíc korun.

Oproti tomu, pořízením oblíbeného balíčku Basic mohou získat celoroční zdroj kvalitních domácích potravin. Díky chytré výbavě jsou odproštěni od rutinních úkolů, a bez starostí mohou odjet třeba i na dovolenou. V neposlední řadě, planetě se uleví od jednorázových obalů, emisí z transportu a potěší ji i využití dešťovky.

Jak je to ale s návratností? Pokud si začínající chytří pěstitelé pořídí kromě chytré výbavy i kompletně nový skleník, finanční návratnost jejich investice se pohybuje v rozmezí 2-3 let. V době návratnosti jsou již zohledněny i obvyklé provozní náklady. Jak už ale bylo zmíněno dříve, nejde tu jenom o peníze. Investice do zdravého životního stylu se projeví ještě mnohem dříve.

Investovat do svého zdraví se vyplatí.