Jak využít skleník nejen k zahradničení

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Zatímco v minulosti byl skleník výsadou zámožných občanů, v současné době ho má kde kdo. V sezóně v něm většina z nás pěstuje různé druhy zeleniny či bylinek. Napadlo Vás ho ale využít i pro jiný účel? Co třeba jako odpočinkové místo nebo venkovní jídelnu?

Pro mnohé zahradníky je opečovávání svého skleníku odpočinkem. Chceme-li tento odpočinek posunout o úroveň výš, stačí skleník doplnit pohodlným křeslem, stolečkem s kávou a oblíbenou knížkou v ruce.

Kdo má skleník o větších dispozicích, tomu se nabízí mnoho variant jeho využití. Jednou z nich je venkovní jídelna. Do skleníku umístíme jídelní stůl, okolo něj židle, prostřeme a hned můžeme podávat občerstvení. Skleník nám zajistí teplo a netradiční zážitek. Chceme-li hodovat až do tmy, stačí konstrukci skleníku ozdobit světýlky, které ho osvětlí a dodají krásnou atmosféru.

Pro milovníky kaktusů je skleník též ideální volbou. Jelikož kaktusy vyžadují vyšší teploty, je pro ně vhodný vytápěný skleník s regulací teploty (to ten náš umí! 😀). V tomto případě zde můžeme nechat kaktusy i přes zimu a nebát se, že by nám sukulenty umrzly.

Chceme-li ze svého skleníku udělat designový kousek, co zkusit jeho konstrukci nabarvit? K tomu vystačí barva, jedno volné odpoledne a sousedi na něm budou moci oči nechat.

Ukázka designového skleníku se sukulenty