Ohlédnutí za uplynulým rokem

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Projekt Chytrého skleníku vznikl již před dvěma lety jako nečekaný nápad dvou vysokoškoláků na lavičce v parku. V ten moment bychom si jen velmi těžko dokázali představit, kolik skvělých momentů nás ještě čeká. Následovala konstrukce prvního prototypu, a po několika měsících i zkušební provoz u prvních zákazníků. Do letošního roku jsme vstupovali s obrovským nadšením a zároveň i s obavami. Po nespočetném množství práce nás čekala certifikace, a spuštění ostrého prodeje.

Jak se nám tedy v první ostré sezóně dařilo? Proces certifikace byl časově velmi náročný a měli jsme obavy, aby se podařilo všechno stihnout včas. Vážné komplikace se nám naštěstí vyhnuly, a ve spolupráci s naším technologickým partnerem jsme získali CE certifikaci, a sezóna mohla začít.

Začátek sezóny přinesl první zákazníky, a zároveň i spoustu pozornosti. Jsme moc vděční za pozvání do Dobrého rána v České televizi, kterého se nám dostalo ve spolupráci s Nadací Partnerství. Následovalo pozvání na natáčení seriálu JICFluencer, kde zaznělo spoustu informací o vzniku a motivaci celého projektu.

Během léta jsme si mohli trochu oddechnout, ale to nám dlouho nevydrželo. Pustili jsme se do tvorby kompletně nových a přehlednějších webových stránek. Následovalo přepracování aplikace pro ovládání chytrého zařízení a její aktualizace pro stávající zákazníky.

Přišel podzim a s ním i konec sezóny. Tedy pro Chytrý skleník zatím ne. Kromě prezentace na známém festivalu MakerFaire jsme se s vámi pravidelně setkávali v Otevřené zahradě. Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za příjemně strávený čas a diskuzi ohledně chytrého pěstování. 

A jak to v Otevřené zahradě vypadá nyní? I přes mrazivé počasí a množství sněhu pěstujeme dál.

Chytrý skleník umí prodloužit vegetační dobu až do Vánoc.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zákazníkům, kteří projevili svou důvěru a udělali svůj skleník chytrým. Před nadcházející sezónou věřím, že se budeme dále úspěšně rozvíjet a přineseme radost z pěstování mnoha dalším.

Přejeme krásné Vánoce a bohatou úrodu v novém roce.