Chytrý skleník na Maker Faire v Brně

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Je sobota 23. října, a my netrpělivě vcházíme do areálu Brněnského výstaviště, kde se již druhým rokem odehrává festival pro všechny nadšence nejen moderních technologií a řemeslných aktivit. Je krásné sobotní ráno, a Maker Faire v Brně začíná.

Celý festival proběhne v následujících dvou dnech. Jakmile dorazíme na naše stanoviště, začneme chystat náš stánek. Připravíme nejenom plakát, prezentaci, a reklamní předměty, přivezli jsme si pro návštěvníky festivalu i fyzické ukázky komponent, jak šel s Chytrým skleníkem čas.

Po nachystání časové linie vývoje Chytrého skleníku máme radost, přijde nám, jako bychom sledovali fotoalbum rostoucího dítěte. Když se nad tím tak zamyslíme, Chytrý skleník naším dítětem vlastně je.

Mrkneme na hodinky a zjistíme, že do začátku festivalu zbývá ještě pár minut, a tak utíkáme pro lahodnou kávu do stánku opodál. Káva je vynikající, vyvážená, a svojí chutí a vůní podtrhává kouzlo celého festivalu. 

Krátce po desáté hodině je Pavilon A plný nadšených zájemců, kteří své nadšení zrcadlí na nás. Jsme okouzleni každým návštěvníkem, který si za námi přišel o Chytrém skleníku popovídat. Bylo moc fajn slyšet názor od nadšenců do pěstování, a sdílet s nimi vlastní zkušenosti.

Chytrý skleník na festivalu Maker Faire

Ani jsme se nenadáli, a byl večer. Celý areál veletrhu byl po celý den plný lidí, se kterým byla radost si o vývoji skleníku popovídat. Den utekl rychle, a my z festivalu sice odcházeli s pochroumanými hlasivkami, za to plni úžasných dojmů z celého dne.

Neděle se nesla ve stejném duchu, jako předchozí den. Na výstavišti to hučelo jako ve včelím úlu, a i když se blížila čtvrtá hodina odpolední, kdy měl celý festival Maker Faire pomalu končit, zájemců o moderní technologie a řemeslné aktivity neubývalo. 

Bylo moc fajn se s Vámi všemi setkat, předat si zkušenosti, kontakty, a snad se opět co nejdříve sejdeme.