Den Slunce

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Každý den je důvod slavit. Každý den má někdo svátek, a pevně věřím tomu, že i narozeniny. Ono vlastně už jen “pouhé” probuzení je důvodem k oslavě. 🙂 A o něco větší je v momentě, kdy nás probudí sluneční paprsky, které nás jemně lechtají po tváři. Chápu, že občas nás to možná trochu i štve. Sobotní ráno, konečně se můžeme vyspat, a místo toho nás probudí oslnivé světlo. I tak ale za toto světlo buďme vděční a važme si ho. Dobře nám slouží. A rozhodně si dnešní oslavu zaslouží – slavíme totiž Den Slunce.

Den Slunce je podobně jako Den Země svátkem mezinárodním. Poprvé byla radost ze Slunce oslavována v roce 1978 v USA. Jedním z nejpodstatnějších důvodů, proč tento den vznikl, je význam sluneční energie pro planetu Zemi. Slunce probouzí vše živé, a dodává nám energii a sílu. 🙂 Co vše ale o Slunci víme, a jaké účinky na nás jeho paprsky mají?

Slunce je středem naší sluneční soustavy. Ačkoli je od planety Země vzdálené 150 miliónů kilometrů, je pro nás nejbližší hvězdou. Slunce má tvar obroské koule žhavé plazmy, která produkuje velké množství energie. Řadí se mezi hvězdy v nejlepších letech, je staré přibližně 4,5 miliardy let.

Slunce je zdrojem života, které nás zásobuje světlem a teplem. Na Zemi se děje nespočet procesů, které jsou závislé na sluneční energii.

V neposlední řadě se nám díky slunečním paprskům tvoří pod kůží tolik potřebný vitamín D, díky kterému si budujeme silnější a odolnější imunitní systém.

Především po zimě si podle mě každý z nás opravdu užívá jemné šimrání sluníčka na své tváři. Jsem ráda, že tu máme jaro v plném proudu, a tento zdroj energie a síly si můžeme užívat plnými doušky. Tak neseďme doma, a pojďme se projít. A užít si dnešní sváteční prosluněný den. 🙂

Slunci zdar! 🙂

Nezapomeňte mít ale i Slunce v duši. 🙂