Sensorie – Kdo vlastně jsme?

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Chytrý skleník. Sensorie. Možná, že jste se s těmito poslední dobou čím dál více rozebíranými pojmy již setkali. Může se ale stát, že mnozí z vás nemají tušení, o čem tu vlastně mluvíme. Pojďme si tedy tuto novinku na trhu představit podrobněji.

Chytrá výbava od společnosti Sensorie umožňuje proměnit libovolný zahradní skleník na celoroční zdroj čerstvé a domácí zeleniny. Základem každé sestavy je řídicí jednotka společně s několika senzory. Pěstitel si skrze intuitivní webovou aplikaci vybere optimální podmínky pro svoje rostliny a chytrá výbava už se o zbytek postará sama.

Díky udržování optimálních podmínek jsou rostliny ve skleníku zdravé a odolné vůči plísním i dalším nemocem. Mohou mít tedy úrodu prakticky v průběhu celého roku. Chytrý skleník je připravený i na nebezpečí jarních mrazíků a na zimní období. Přes den totiž ukládá energii slunečních paprsků, kterou uvolňuje během chladných nocí. Když ani sluneční paprsky nestačí, pomáhá si elektřinou. S využitím inteligentního vyhřívání lze podle našich doporučení pěstovat nepřetržitě s náklady srovnatelnými s provozem domácí chladničky.

Rádi byste se věnovali pěstování čerstvé a domácí zeleniny, ale nemůžete se skleníku věnovat každý den? Díky chytré výbavě jste odproštěni od rutinních úkolů, a bez starostí můžete odjet třeba i na dovolenou. Chytrý skleník je soběstačný a obejde se bez Vaší pomoci i několik týdnů.

Díky Chytrému skleníku můžete bez starostí odjet třeba i na dovolenou.

Jak je to ale s návratností celého řešení? Představte si úplně běžnou čtyřčlennou rodinu žijící v rodinném domku se zahrádkou. I přes snahu ušetřit vycházejí jejich roční náklady na zeleninu přes 20 tisíc korun. Pokud si začínající chytří pěstitelé pořídí kromě chytrého vybavení i kompletně nový skleník, návratnost jejich investice se pohybuje v rozmezí 2-3 let. V době návratnosti jsou již zohledněny i obvyklé provozní náklady. Kompletní výpočet návratnosti najdete zde.

Hydroponické pěstování je silným trendem současnosti a i nás oslovily jeho obrovské výhody. Někdy bývá veřejnosti prezentováno jako raketová věda, ale my s tímto postojem nesouhlasíme. Našli jsme způsob, jak hydroponii instalovat do běžných rodinných skleníků, a jak ji kombinovat s klasickým pěstováním v půdě. 

Hydroponie je velice snadné a účinné pěstování bez zeminy v živném roztoku. Pokud se tedy rozhodnete pro hydroponické pěstování, stačí vám jednoduše řečeno rostlinka, roztok bohatý na živiny a pěstební médium, díky kterému pohodlně uchytíte rostlinku v košíčku. V košíčcích lze pěstovat saláty, špenát, kedluben, ředkvičky, různé druhy bylinek nebo třeba jahody. Hydroponický systém Chytrého skleníku je přitom určený i pro úplného začátečníka, v zásadě stačí jednou za několik týdnů doplnit dávkovač podle přiloženého návodu.

Hydroponie je velmi čistý způsob pěstování, a díky chytré výbavě i autonomní. Ostatně jako celý Chytrý skleník. 🙂

Instalace chytré výbavy je velice jednoduchá a začátečníkovi zabere obvykle jediné odpoledne. Lze si vybírat z uživatelsky oblíbených balíčků, pro náročnější zákazníky je dostupné i řešení na míru. Rádi vám poskytneme telefonickou konzultaci, samozřejmostí jsou i instalace na klíč.

Nebojte se investovat do svého zdraví a začněte pěstovat chytře i Vy.