Jak pěstovat Chytře mezi paneláky?

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Letos již třetím rokem nabízíme široké veřejnosti Chytrý skleník, ve kterém si mohou rodiny pěstovat čerstvou a chutnou domácí zeleninu pro sebe a své přátele. S postupem času se ale ukázalo, že chytrá výbava má své místo i uprostřed městské zástavby. Na podzim loňského roku se zrodila myšlenka Komunitního skleníku s chytrou technologií. Lidé si zde mohou pronajmout záhonek včetně hydroponických košíčků, a kromě chutné úrody zde pěstují i přátelství se svými sousedy.

Velké poděkování patří všem zaměstnancům organizace Lipka z pracoviště Rozmarýnek. 🙂

Není naším stylem zůstat jenom u slov, a proto od prvotní myšlenky po otevření pilotního Komunitního skleníku uplynuly pouhé 4 měsíce. Velký dík přitom patří všem zaměstnancům organizace Lipka z pracoviště Rozmarýnek, kteří nám poskytli pro Komunitní skleník potřebný prostor a pomocnou ruku při jeho výstavbě. Komunitní skleník byl téměř okamžitě obsazený, a již čtvrt roku se zde potkáváme s nadšenými průkopníky chytrého pěstování ve městech.

Velice si vážíme pozvání na akci Fórum chytrých řešení pro města. 🙂

Jedním z dlouhodobých cílů agentury CzechInvest je podpora spolupráce mezi progresivními městy a nadějnými startupy. Velice si vážíme pozvání na akci Fórum chytrých řešení pro města, díky které jsme získali unikátní příležitost odprezentovat naše výborné zkušenosti s městským pěstováním zástupcům obcí z celé České republiky, kteří nám mohou pomoci vybudovat další Chytré Komunitní skleníky. Velice rádi se s případnými zájemci sejdeme v rámci individuální konzultace, například v našem ukázkovém skleníku.

Rádi zájemce přivítáme v našem ukázkovém Chytrém Komunitním skleníku. 🙂