Za každou objednávkou se skrývá příběh

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Měsíc srpen je pro nás v Sensorii období spojené se značným nádechem nostalgie. Je to už 3 roky od doby, kdy byla oficiálně založena naše společnost Sensorie s.r.o. V loňském roce jsme při této příležitosti zveřejnili článek, ve kterém se dozvíte zákulisní informace o jejím vzniku. Letos bych na tuto tradici rád navázal a vrátil se ještě o několik let zpátky, tedy do svých školních let.

 Někteří lidé už odmalička ví, co z nich bude, až vyrostou. Já do této skupiny ale nikdy nepatřil. Nevěděl jsem to při výběru střední školy, pokračoval jsem tedy na gymnázium, abych si nechal další cesty otevřené. Nebylo to dlouho a stál jsem před dalším důležitým životním rozhodnutím, tedy před výběrem vysoké školy. Věděl jsem, že mám blízko k technice, ale to bylo jediné. Rozhodl jsem se tedy pro Vysoké učení technické v Brně a zpětně jsem za toto rozhodnutí jednoznačně vděčný.

 Příchodem na vysokou školu se mi otevřel celý svět technologií. Dozvěděl jsem se, jak rozumět počítačům nejen na povrchu, ale do poslední součástky, do posledního řádku kódu, do poslední rovnice. Čím více jsem se toho dozvídal, tím více jsem si uvědomoval, kolik toho ještě nevím. Moje bakalářské studium bylo u konce a já byl o nesmírné množství znalostí bohatší. Stále jsem ale nevěděl, co s nimi. A právě v tu dobu se zrodil Chytrý skleník. Díky svému příběhu vím, jak zásadní dopad může podpora podnikavosti mezi studenty mít. Proto si vážím příležitosti promlouvat o svých zkušenostech na Letní škole podnikavosti pro učitele.

Přebírání ocenění kurzu STAR(T)UP@FIT, který se zaměřuje na podporu podnikavosti studentů.

Při pohledu zpátky cítím nesmírnou hrdost za celý tým a za to, čeho se nám společně podařilo dosáhnout. Před lety jsme začínali se stavbou prototypu v garáži, nyní se těšíme podpory od téměř stovky našich úžasných zákazníků. Toho všeho se nám podařilo dosáhnout především ze studentských úspor a obrovské dávky odhodlání. 

 Osobně jsem nesmírně vděčný za místo, na které mě život dovedl. Za svou prací potřebuji vidět vždy nějaký vyšší smysl. Vyšší smysl není v tom, že se zvýšil obrat, protože u nás někdo nakoupil. Vyšší smysl je v tom, že se na nás obrátila mladá rodina, která by chtěla pěstovat čerstvou a zdravou zeleninu i v dnešní uspěchané době. Pro svoje děti i kamarády. Vyšší smysl vidím v jejich radosti z Chytrého skleníku a fotografiích bohaté úrody, ke které jim naše technologie pomohla. Pokud se chcete stát součástí naší pěstitelské rodiny i vy, neváhejte se s námi spojit.

 V budoucnu nás nepochybně, stejně jako před rokem, čeká spoustu dalších náročných výzev a zkoušek. Před rokem touto dobou neexistovala ani myšlena na Komunitní skleník, ve kterém dnes lidé pěstují. Neměli jsme hydroponický systém, který má dnes již první zákazníky. Neměli jsme přepracovanou chytrou výbavu, dokonce ani finanční podporu na její další vývoj. Pokud se budu moci příštím rokem ohlížet zpátky podobným způsobem, na všechny ty výzvy se upřímně těším.

Jsem neuvěřitelně vděčný za to, čemu se můžu každý den věnovat.