S Chytrým skleníkem míříme do zahraničí

  • Autor příspěvku
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Je to už skoro 5 let od doby, kdy se zrodil nápad postavit Chytrý skleník a podpořit s ním širokou veřejnost v pěstování zdravé domácí zeleniny. Tento ambiciózní cíl byl pro malý tým obrovskou výzvou, a to jak po technické, tak finanční stránce. Začínali jsme úplně od nuly tím, že jsme v garáži postavili první prototyp. Ten se osvědčil, a proto jsme sebrali většinu svých studentských úspor a přesvědčili našeho teď už dlouholetého technologického partnera k tomu, aby nám pomohl zavést pilotní sériovou výrobu.

Získali jsme potřebné certifikace a rok 2021 pro nás byl první ostrou sezónou. S každým nově postaveným Chytrým skleníkem jsme získali finance na další vývoj novinek, které jako poděkování vždy připravujeme jak pro nové, tak i pro stávající zákazníky. Původní produktovou řadu zaměřenou na rodiny jsme v roce 2023 rozšířili o města i firmy. Ve stejném roce navíc Chytrý skleník dostal unikátní hydroponický systém, který tuto úžasnou metodu pěstování činí dostupnou i pro instalace malého rozsahu.

Nyní je tu rok 2024 a my jsme Chytrý skleník připravili k tomu, aby mohl poprvé v historii překročit hranice Česka a Slovenska. O spolupráci s námi totiž před časem projevila společnost Frogeex, která provozuje on-line tržiště zelených technologií se zaměřením na evropský trh. Při této příležitosti jsme společně se spoluzakladatelkou Frogeex Janou Skokan připravili živé vysílání z ukázkového skleníku v Brně, k jehož shlédnutí bychom vás nyní rádi pozvali. 

Co vám živé vysílání nabídne?

Co je Chytrý skleník, a jaké byly naše začátky? 

V čem je náš hydroponický systém jiný? 

Jak probíhá realizace Chytrého skleníku? 

Co si zde můžeme vypěstovat

Jak využíváme zdrojů přírody? 

Co nabízí Chytrý skleník pro města a firmy

Jaký je dopad na životní prostředí?